SECURIDO hladké

SECURIDO hladké

Výrobca: SECURIDO
Kód: S-001
 

SECURIDO hladké

               Bezpečnostné dvere Securido s bezpečnostnou zárubňou, tepelnou a zvukovou izoláciou sú cenovo dostupné pre každého. Vchodové bezpečnostné dvere do bytu, vhodné na zabezpečenie vášho bývania za ceny, ktoré nezaťažia rodinný rozpočet.

               Bezpečnostné dvere Securido sú certifikované v bezpečnostnej triede III., už v štandardnej verzii majú protipožiarnu, tepelnú a zvukovú izoláciu s 9 istiacimi bodmi. Vchodové bezpečnostné dvere sú dodávané ako jeden celok s bezpečnostnou zárubňou pre maximálne zabezpečenie vašej domácnosti.

Krídlo bezpečnostných dverí SECURIDO

Krídlo dverí tvorí so zárubňou jeden nedeliteľný bezpečnostný celok certifikovaný v III. bezpečnostnej triede.

Je vyrobené z kvalitných oceľových platní hrúbky 1 mm a vnútro je vyplnené protipožiarnou hmotou nobasil , takže je zabezpečená vysoká tepelná a zvuková izolácia (39 dB).

Krídlo dverí je vystužené v rohoch krídla, v oblasti hlavného zámku a v oblasti vrchných a spodných bezpečnostných bodov. V krídle je umiestnený 9-bodový bezpečnostný systém, kde sa bezpečnostné body vysúvajú do podlahovej aj stropnej časti zárubne.

Krídlo je so zárubňou spojené tromi špeciálnymi nerezovými pántmi. Každý pánt je uchytený v zárubni 4x skrutkou. Zabezpečujú dvere proti vysadeniu. Pánty sú štelovacie a pevné, aby umožnili plynulé otváranie krídla dverí s veľkou váhou.

Dvere majú ľavú a pravú orientáciu otvárania a otvárajú sa vždy do vnútra bytu.

Krídlo sa vyrába v šírke 800 alebo 900mm

Hrúbka krídla je 67mm.

Súčasťou krídla je aj kukátko, ktoré je umiestnené vo výške 155mm.

Bezpečnostná zárubňa SECURIDO

Bezpečnostná zárubňa je vyrobená z kvalitných oceľových platní hrúbky 1,5 mm.

Zárubňa sa vyrába v rozmere 800 alebo 900mm. Šírka zárubne môže byť 100 alebo 150 mm podľa požadovanej hrúbky stavebnej priečky.

Bezpečnostná zárubňa je vystužená v oblasti, kde do nej zapadajú bezpečnostné body.

Bezpečnostné dvere Securido sú dodávané výhradne so zárubňou, ktorá je dôležitým bezpečnostným prvkom a je v rovnakom farebnom prevedení ako krídlo dverí, takže tvorí jeden estetický celok.

Súčasťou zárubne je nerezová prahová doska, odolná voči oderom a tiež celoobvodové protipožiarne tesnenie.

Uzamykací systém dverí SECURIDO

Vstupné dvere musia mať spoľahlivý bezpečnostný uzamykací systém. Tvorí ho hlavný rozvorový mechanizmus, ktorý ovláda 9 bezpečnostných bodov z ušľachtilej ocele a bezpečnostná zárubňa, ktorá obsahuje dvojnásobne spevnené uzamykacie otvory.

Hlavný rozvorový mechanizmus a mechanizmy horných a dolných výsuvných bodov sú vnútri dverí chránené výstuhami.

Bezpečnostné dvere plnia svoju bezpečnosť a chránia Vaše obydlie na 100% iba keď sú zamknuté!

Dbajte prosím pri odchode z domu na starostlivé uzamknutie dverí.

 

Kovanie bezpečnostných dverí

Bezpečnostné kovanie dverí má moderný dizajn, ktorý dotvára celkový elegantný vzhľad dverí.

Je vyrobené z kvalitných materiálov a skladá sa z dvoch častí: štítu dverí, ktorého súčasťou je madlo alebo kľučka a defendera, ktorý prekrýva a chráni vložku. Štít kovania je vystužený na dvoch miestach.

Kovanie bezpečnostných dverí patrí medzi najdôležitejšie prvky bezpečnosti.

Chráni hlavný zámok a bezpečnostnú vložku Securido.

Teraz aj NOVÉ matné kovanie!

Kovanie na dvere Securido je deklarované ako nemeniteľná časť krídla a bolo posudzované podľa STN EN 1627 a spolu s dverami je certifikované do bezpečnostnej triedy III. a funguje so systémom guľa/ kľučka, pričom kľučka z vnútornej strany má v sebe zabudovaný ANTI PANIC systém (odomykanie a zamykanie kľučkou z vnútornej strany. Pohybom kľučky hore uzamknete všetkých deväť bodov a jednoduchým pohybom kľučky dole dvere odomknete).

DEAKTIVÁCIA ANTIPANICU – uzamknúť pootočením kľúča na 2 a pol obrátky. Kľúč vrátiť späť do vodorovnej polohy. Po tomto úkone už antipanic fungovať nebude, nebude možné odomknúť z vnútornej strany pomocou kľučky. Antipanic sa dá deaktivovať ako z vnútornej tak aj z vonkajšej strany dverí. Po odomnknutí kľúčom bude antipanic zase aktívny.


Bezpečnostná vložka

Bezpečnostné vložky do dverí sú ďalším z dôležitých prvkov bezpečnosti.

Štandardne sa do bezpečnostných dverí Securido montuje cylindrická vložka SECURIDO certifikovaná ako jeden bezpečnostný celok spolu s dverami v III. bezpečnostnej triede.

Spolu s touto vložkou dostanete 6ks kľúčov.

Súčasťou balenia kľúčov sú aj dva montážne kľúče, ktoré používajú naši technici pri montáži. Po namontovaní dverí technik pred zákazníkom otvorí zapečatený balík so 6 kľúčmi a hociktorým kľúčom sa vložka prekóduje a to tak, že sa zamkne na dvakrát a následne odomkne. Tento úkon sa vždy robí pri otvorených dverách. Po prekódovaní už montážne kľúče nebudú fungovať. Musia sa zlikvidovať, aby si ich zákazník v budúcnosti nepomýlil s riadnymi kľúčmi.


Bezpečnostná vložka EVVA

Samostatne certifikovaná bezpečnostná vložka v III. triede bezpečnosti. Obojstranne otváravá s prestupovou spojkou (funkcia BSZ). Súčasťou balenia je 5 kľúčov a bezpečnostná karta.

Umožňuje odomknúť dvere aj v prípade, že z druhej strany vložky je vo dverách vložený kľúč.