Exkluzív Lux

Exkluzív Lux

Výrobca: EXKLUZÍV
Kód: Ex-003
 

Exkluzív Lux

Najvyššia rada Exkluzív Lux predstavuje bezpečnostné dvere do bytu, či domu, ktoré vyhovujú aj najnáročnejším požiadavkám na dizajn, bezpečnosť aj komfort.

Cena dverí zahŕňa:

 • krídlo bezpečnostných dverí v IV. bezpečnostnej triede
 • protipožiarna odolnosť 30 minút
 • tepelná a zvuková izolácia 39dB
 • nová oceľová zárubňa vyrábaná na mieru, ktorá sa pri montáži zalieva betónovou zmesou
 • povrchová úprava krídla (výber z 21 dekorov, možnosť dvojfarebného prevedenia)
 • povrchová úprava zárubne ( výber z 5 farieb, možnosť dvojfarebného prevedenia)
 • uzamykací mechanizmus ukrytý vo dverách (5 istiacich bodov)
 • originálne certifikované bezpečnostné kovanie v chrómovom alebo zlatom prevedení
 • guľová kľučka
 • zhodné, obojstranne otváravé vložky v guľovej kľučke aj hlavnom zámku (otváranie oboch zámkov pomocou jedného kľúča) + 5 kľúčov
 • kovová prahová doska s nerezovou ochrannou násadou
 • priezorník
 • celoobvodové tesnenie

Krídlo dverí je certifikované v bezpečnostnej triede IV.

Za odolnú konštrukciu dverí zodpovedajú dve oceľové platne, ktorých priestor vystužujú pevné oceľové rebrá tak, aby bolo krídlo odolné voči deformácii.

Bezpečnostné dvere Lux majú okrem bezpečnostnej a protipožiarnej ochrany (30 minút) aj tepelnú a zvukovú izoláciu (39dB).

Samozrejmosťou je panoramatický priezorník umiestnený vo výške 155 cm, no túto súčasť dverí je možné umiestniť do ľubovoľnej výšky, a rovnako vyrobiť dvere bez priezorníka.

Štandardá výška krídla je 1970mm, šírka krídla je dostupná vo variantach 800mm, 850mm alebo 900mm.

Neoddeliteľnou súčasťou bezpečnostného systému Exkluzív Lux je bezpečnostná zárubňa vyrábaná na mieru, ktorá sa pri montáži zalieva betónovou zmesou, aby tak bola odolná voči deformáciám.

Súčasťou zárubne je aj kovový prah, ktorý v sebe ukrýva otvor pre uzamykací bod do podlahy. K bezpečnostnej zárubni Lux je štandardne dodávaná aj nerezový ochranná násada.

Kovanie bezpečnostných dverí patrí medzi najdôležitejšie prvky bezpečnosti, pretože chráni bezpečnostný systém a rozvorový zámok, ktorý ovláda uzamykací viacbodový systém dverí.

Kovanie, spĺňa požiadavky pre bezpečnostnú triedu IV.

Špeciálne kovanie je vyrábané našou firmou výhradne na dvere Exkluzív z ušľachtilej ocele a je tepelne upravované, aby bolo zabezpečené proti odvŕtaniu.

Guľová kľučka značky Tesa prispieva k modernému dizajnu a rovnako zvyšuje bezpečnosť dverí vďaka ďalšiemu zabudovanému zámku.

Vďaka možnosti nastaveniu funkcie guľovej kľučky si vy sami zvolíte, ako budete otvárať Vaše nové dvere Exkluzív.

Bezpečnostné kovanie, rovnako aj guľovú kľučku si môžete vybrať vo farebnom prevedení chróm alebo zlato.

Úlohou rozvorového zámku je súčasné uzamykanie všetkých bezpečnostných bodov naraz.

Bezpečnosť dverí Lux je zaistená 5 masívnymi uzamykacími bodmi. Rozvorový systém ovláda tri aktívne body, ktoré v spojení s dvoma pasívnymi tŕňmi na pántovej strane zaisťujú krídlo na všetkých stranách.

Chod celého rozvorového systému je zabezpečený prostredníctvom bezpečnostnej vložky a preto je jej výber veľmi dôležitý.

Rozvorový systém vo dverách Exkluzív Lux je štandardne ovládaný bezpečnostnou  vložkou TESA s prestupovou spojkou, takže je možné obojstranné otváranie. Táto bezpečnostná vložka je zároveň zhodná s vložkou zabudovanou v guľovej kľučke a tak stačí, aby ste na vašom zväzku kľúčov nosili len jeden kľúč, ktorým dokážete ovládať dvere.

Bezpečnostné dvere Exkluzív Lux sú vyrábané s našim originálnym kovaním, ktoré je certifikované do bezpečnostnej triedy IV.

Povrch dverí Exkluzív tvorí špeciálna fólia značky d-c-fix nemeckej výroby o hrúbke 0,8 mm. Je nanášaná tepelnou úpravou a verne imituje povrchy a farebnosti drevených dekorov so zárukou až 10 rokov na stálu farebnosť.

Zvoľte si farbu zárubne tak, tvorila dokonalý celok spolu s krídlom. Máte na výber z 5 štandardných farieb - biela, šedá, čierna, oker, hnedá, no pre náročnejších je možnosť vyrobiť zárubňu rovnakej farby ako dvere.